Akbank Havale Saatleri

Akbank Havale Saatleri

Akbank havale saatleri kaç? Saat kaça kadar havale yapabilirsiniz bu yazıda havale saatleri hakkında detaylı bilgiyi edinebilirsiniz. EFT ve havale arasında farkı bilmediklerinden EFT saatleri ile havale saatleri bir birlerini sıklıkla karıştırılmaktadır.

Bir bankadan diğer bir bankaya yani kendi bankasından başka bir bankaya para gönderme işlemine EFT, kendi bankasından yine kendi bankasına para gönderme işlemine Havale denilmektedir. EFT ve havale arasında farkı bir önce ki bankacılık işlem ve yazıları kategorisinde EFT ve Havale arasında fark nedir yazısında değinmiştir.

Bu durumda EFT işlemlerinde bir bankadan diğer bankaya para gönderirken isim, soyadı ve hesap Numara: manüel yani banka personeli tarafından kontrol edilerek doğru ise para çıkışı gerçekleşir. Havale de ise başka bir banka işlemi olmadığından havale bilgileri tarafınıza gözükür ve havale işlemini onaylar onaylamaz karşı hesaba geçmektedir. Bir personel işlem yapmaz sistem otomatik olarak siz onay verdiğinizde karşı hesaba para transferi yapar.

Buradan da anlayacağımız üzere siz havale yaptığınızda günün hangi saati olursa olsun saat kaç olursa olsun hatta gece dahi siz internet şubesi veya cep şubesinde havale işlemine onay verdiğinizde karşı hesaba para geçecektir. Akbank havale saati yoktur. Havale 7 gün 24 saat içinde ne zaman isterse yapılabilir ve anında karşı tarafa para geçecektir.

Havale yaparken özellikle havale bilgilerini göndermeden önce isim ve soyadı doğru mu? Kontrol etmenizi öneririz. Yazı başında da bahsettiğimiz gibi sistem havale bilgilerine sizden onay ister ve anında karşı hesaba transfer eder.

Yorum ya da Şikayet Yazın

Müşteri yorumları