Atm’de Para veya Kredi Kartını Unuttum

Atm’de Para veya Kredi Kartını Unuttum

ATM’de para çekme işlemi sırasında birçok kişi para veya kredi kartını orada unutmaktadır. İşte bu durumda ne yapmalıyız? ATM’de para veya kredi kartını unutup gittiğinizde belli bir süre paramatik para veya kredi kartının alınmasını bekler eğer alınamıyorsa sistem tarafından alınmayan para ve kredi kartı içeri kısmına alınarak saklanır.

Bu bilgiyi verdikten sonra yapmanız gereken işleme gelelim. Kredi kart unutma işleminde başkasında da aldığını düşünerek, müşteri hizmetlerini arayarak kartınızı kayıp ettiğinizi ya da ATM’de unuttuğunuzu kartı önlem için kapatmak istediğinizi beyan edin ve muhakkak kartınızı kapattırın. Başkası kartı alsa dahi kartı kullanmayacaktır. Bu işlemi yaptıktan sonra mesai saati geçmediyse hangi ATM’de paranızı veya kredi kartınızı unuttuysanız o ATM’nin bağlı olduğu şubeye gidiniz.

Kredi kartınızı veya paranızı ATM’de unuttuğunuzu yetkili banka personeline beyan ediniz. Bu durumda eğer kredi kartı unutma işlemi olduysa o gün içerisinde unutulan kartlara bakılarak size ait olan kredi kartı teslim edilmekte. Parada ise dilekçe alarak banka personelinden yardım isteyebilirsiniz.

Yorum ya da Şikayet Yazın

Müşteri Yorumları

Müşteri Yorumu ya da Şikayeti (7)

 1. Devrim SOLGUN

  bende unuttum bankaya giderek dilekçe verirseniz toplam yatırılan para ile atmde parayı hesap edip size iade ediyorlar atm yuttuğunda hemen ayrılmayan dolandırıcılık önlemine karşı atm ağzına sıkışmışmı içerisinde olduğuna atm ağzına bakarak emin olun eğer atm ağzına sıkışmışsa bu tür dolandırılık yapıyorlar oradan ayrılamdan kartı acil banka müşteri hizmetlerini arayarak iptal ettirin

  Yanıtla
 2. levent yay

  Atm çekip alıyor zaten bankaya giderek güvenlikte çalışan kişinin yayına gidin bir dilekçe ve nufus cüzdanı fotokobisi ile tekrar tesli alabiliyorsunuz. Şifrenizi güvenlik için sistem değiştiriyor veya kapatıyor onu tam hatırlayamadım müşteri hizmetlerini arayarak yeni şifre belirlemeniz gerekiyor oyun iyi hatırlıyorum ama.

  Yanıtla
 3. şule

  Atm kredi kartı veya hesap kartınızı unuttuysanız arkada da kimse yoksa atm bir iki saniye bekliyor ve uyarı veriyor baktı kart alınmıyor içine çekip saklıyor sizde güvenlikten giderek alabiliyorsunuz.

  Yanıtla
 4. İlker YURDAKUL

  Yazmış olduğum bu yazıdan yaklaşık 2,5 saat önce ziraat bankası kartımı ATM’de unuttum ve yaklaşık 5 dakika sonra baktığımda kartım orada yoktu, ardından bankanın müşteri hizmetlerini arayıp durumu bildirdin ve durumu bildirdikten sonra yetkilini bana kartımın ATM tarafından alındığının, güvende olduğunun fakat iptal edildiğini söyledi ve maalesef bundan dolayı da az önce yeni kart başvurusu yaptım. Madem kartı cihaz alıp güvende tutuyor, öyleyse neden kartı iptal edip müşterinin günlerce yeni kart beklemesine sebeb oluyor, anlamadım.

  Yanıtla
  1. mehmet

   Zaten orda atm yutuyor ve siz gidip güvenliğe kimlik bilgileriniz ile kartınızı geri alabiliyorsunuz. Güvenlik için sistem kartı kilitliyor ama bazı bankalarda direk alıp kullana biliyorsunuz. Yeni kredi kartı başvuru yapmanıza gerek yoktu siz boşuna uğraşmışsınız.

   Yanıtla
   1. önder

    Bende aynı durumdayım hala kartım gelmedi size gelmesi kaç gün sürdü yeni kartın

    Yanıtla
 5. kenan

  Arkadaşlar eğer atmde kartınızı unuttuysanız bende ilk yapılacak iş hangi banka ise o bankayı arayıp geçiçi olarak kapattırmanız. Geçiçi kapatır sorunu çözdüm mü tekrar açarsınız kartı kapatmazsanız birisi alışveriş yapar para çekebilir bir çok yerde şifresiz alışveriş yapıldığını gördüm.

  Yanıtla