ATM’de Para veya Kredi Kartını Unuttum

ATM’de Para veya Kredi Kartını Unuttum

ATM’de para çekme işlemi sırasında birçok kişi para veya kredi kartını orada unutmaktadır. İşte bu durumda ne yapmalıyız? ATM’de para veya kredi kartını unutup gittiğinizde belli bir süre paramatik para veya kredi kartının alınmasını bekler eğer alınamıyorsa sistem tarafından alınmayan para ve kredi kartı içeri kısmına alınarak saklanır.

Bu bilgiyi verdikten sonra yapmanız gereken işleme gelelim. Kredi kart unutma işleminde başkasında da aldığını düşünerek, müşteri hizmetlerini arayarak kartınızı kayıp ettiğinizi ya da ATM’de unuttuğunuzu kartı önlem için kapatmak istediğinizi beyan edin ve muhakkak kartınızı kapattırın.

Başkası kartı alsa dahi kartı kullanmayacaktır. Bu işlemi yaptıktan sonra mesai saati geçmediyse hangi ATM’de paranızı veya kredi kartınızı unuttuysanız o ATM’nin bağlı olduğu şubeye gidiniz.

Kredi kartınızı veya paranızı ATM’de unuttuğunuzu yetkili banka personeline mutlaka beyanda bulununuz.

Bu durumda eğer kredi kartı unutma işlemi olduysa o gün içerisinde unutulan kartlara bakılarak size ait olan kredi kartı teslim edilmekte. Parada ise dilekçe alarak banka personelinden yardım isteyebilirsiniz.

Yorum ya da Şikayet Yazın

Müşteri yorumları

Müşteri Yorumu ya da Şikayeti (7)

 1. Devrim Solgun 14 Şubat 2020

  Bende unuttum bankaya giderek dilekçe verirseniz ATM’de toplam parayı hesap edip size iade ediyorlar. ATM yuttuğunda hemen ayrılmayan dolandırıcılık önlemine karşı ATM ağzına sıkışmış mı içerisinde olduğuna ATM ağzına bakarak emin olun.

  Para sıkıştırma zemini hazırlayarak dolandırıcılık yapıyorlar. ATM’den ayrılmadan kartı acil banka müşteri hizmetlerini arayarak iptal ettirin.

 2. Levent Yay 27 Kasım 2017

  Belli bir müddet bekledikten sonra ATM çekip alıyor, bu durumla karşılaştığınızda güvenlikte çalışan kişinin yayına giderek bir dilekçe ve nüfus cüzdanı fotokopisi ile tekrar teslim alabiliyorsunuz.

  Şifrenizi güvenlik için sistem değiştiriyor veya kapatıyor onu tam hatırlayamadım müşteri hizmetlerini arayarak yeni şifre belirlemeniz gerekiyor oyun iyi hatırlıyorum ama.

 3. Şule Gürsoy 22 Kasım 2017

  ATM’de kredi kartı veya hesap kartınızı unuttuysanız arkada da kimse yoksa ATM bir iki saniye bekliyor ve uyarı veriyor. Biraz daha beklerse kartı içine çekip saklıyor. Güvenlikten giderek alabiliyorsunuz.

 4. İlker Yurdakul 11 Kasım 2017

  Yazmış olduğum bu yazıdan yaklaşık 2,5 saat önce ziraat bankası kartımı ATM’de unuttum ve yaklaşık 5 dakika sonra baktığımda kartım orada yoktu.

  Ardından bankanın müşteri hizmetlerini arayıp durumu bildirdin ve durumu bildirdikten sonra yetkilini bana kartımın ATM tarafından alındığının, güvende olduğunun fakat iptal edildiğini söyledi ve maalesef bundan dolayı da az önce yeni kart başvurusu yaptım.

  Madem kartı cihaz alıp güvende tutuyor, öyleyse neden kartı iptal edip müşterinin günlerce yeni kart beklemesine sebep oluyor, anlamadım.

  1. Mehmet Yalçın 29 Aralık 2017

   İlker zaten orada ATM yutuyor ve siz gidip güvenliğe kimlik bilgileriniz ile kartınızı geri alabiliyorsunuz. Güvenlik için sistem kartı kilitliyor ama bazı bankalarda direk alıp kullana biliyorsunuz. Yeni kredi kartı başvuru yapmanıza gerek yoktu siz boşuna uğraşmışsınız.

   1. Önder Karakılıç 7 Şubat 2018

    Mehmet bende aynı durumdayım hala kartım gelmedi. Yeni kartın size gelmesi kaç gün sürdü?

 5. Kenan Okan 29 Ağustos 2016

  Eğer ATM’de kartınızı unuttuysanız bende ilk yapılacak iş hangi banka ise o bankayı arayıp geçici olarak kapattırmanız. Geçici kapatır sorunu çözdüm mü tekrar açarsınız kartı kapatmazsanız birisi alışveriş yapar para çekebilir birçok yerde şifresiz alışveriş yapıldığını gördüm.