Bankacıların Sen Başvur Gelince Kartı Almazsın Sözüne Aldanmayın!

Bankacıların Sen Başvur Gelince Kartı Almazsın Sözüne Aldanmayın!

Gezen bankacılar kredi kartı vermek adına kredi kartı istemeyenlere sen başvur çıksın gelince kabul etmezsiz almazsın gibi sözlerine aldanmayın. Gezen banka personelleri kendine verilen kotaları doldurmak veya terfi atlamak adına zorla kredi kartı vermeye çalıştıkları günümüzde sorun haline gelmeye başladı.

Bankacının bayan olması, arkadaş çevresi ve bunun gibi kısa süreli arkadaşlık adına kimlik numaranızı vererek istemediğiniz bir kartı kesinlikle almayınız ve gelince kartı almazsın gider iptal olur gibi sözlere kanmayınız.

Kredi kartları sizin adınıza çıkarılan cüzdan gibidir, adınıza bankadan belli bir tutar limit belirlenir ve bu limit direk merkez bankasına iletilir. Bu şekilde kullanmayacağınız, hatıra kredi kartı alma gibi işlemlere kesinlikle girmeyiniz. Birçok kişinin kendi dahi bilmediği kredi kartından dolayı kart masrafı ödediği, kart limiti yükseltmesi gerektiğinde önceden adına çıkardığı kart limiti yasal limit içinde olduğundan dolayı limit artıramadığı sıklıkla rastlanan bir durum olmuştur.

İlerleyen zamanda bu tür limit sorunu yaşmamak, bu kart nerden çıktı benim böyle bir kartım hiç olmadı gibi düşüncelere kapılmamak adına hiçbir şekilde almasanız da olur iptal edilir gibi vaatlere itibar etmeyiniz.

Başkası kotayı dolduracak veya terfi edecek siz ilerde hiç almadığınız, kullanmadığınız hatıra istinaden, kırmamak adına aldığınız kredi kartı başınıza sorun oluşturabilecektir. Adınıza çıkardığınız kartları alınan bir borç gibi düşünerek bu tür istekleri geri çevirmeniz menfaatinize olacaktır.

Yorum ya da Şikayet Yazın

Müşteri yorumları