İş Bankası Havale Saatleri

İş Bankası Havale Saatleri

İş Bankası için havale saatlerinin neler olduğunu öğrenmek istiyorsanız yazıyı okumaya devam ediniz. İş bankasında diğer bankalar gibi şube, internet şubesi ve ATM’lerden havale işlemi almaktadır.

İş bankası havale saatlerini vermeden önce havale saatlerinin daha iyi anlamak için havalenin ne olduğunun bilgisi verelim.

Havale bankanın kendi şubesi veya hesaplar arası yapılan para transferi denmektedir. Bir işlemin havale olması için göndereceğiniz hesap numarası da İş bankasına ait olması gerekmektedir. Havale ve EFT işlemleri çoğunlukla birbirleri ile karışmaktadır.

Havale saati öğrenmek isteyen EFT saati ile karıştırabilmektedir. EFT bir bankadan diğer bir bankaya para gönderme işlemine verilen addır. İş bankasından Garanti BBVA, Ziraat veya diğer bankalara İş bankası olmayan bir hesaba para göndereceksiniz bu işleme EFT adı verilmektedir.

Havale gün içerisinde istenilen saat içinde, 24 saat içinde her zaman yapılabilmektedir, havale de herhangi bir saat sınırı yoktur. İş bankası hesabına yine İş bankasından para gönderdiğinizde havale’yi onayladığınızda anında karşı İş bankası hesabına tutar havale olarak geçecektir. Sadece EFT saatleri bankalarda bulunmaktadır.

Havale saatinin olmaması ve EFT saatin olmasının temel nedeni gönderilen hesap ve isimin doğruluğu onayladığından fark etmektedir. Havalede siz onayı verdiğinizden anında geçerken EFT işlemlerinde karşı tarafa geçen personel tarafından ödeme doğruluğu kontrol edilmekte hesap ismi ve hesap numarası eğer doğruysa para transferi gerçekleşmektedir.

Havale de onay tamamen sizin sorumluğunuzda olduğundan onay verdiğiniz anda havale transferi gerçekleşmiş olacaktır.

Yorum ya da Şikayet Yazın

Müşteri yorumları

Müşteri Yorumu ya da Şikayeti (2)

  1. Asım Birinci 28 Haziran 2017

    İş bankası havale saati yoktur daha doğrusu istediğiniz 24 saat boyunca havale yapabilirsiniz. Bunun nedeni ise siz aynı bankadan yani iş bankasından diğer iş bankasına havale yaptığınızda onay verdiğinizde direk havale yaptığınız hesaba para onaydan sonra geçecektir.

    Ama EFT öyle değil EFT saatleri var. Bunun nedeni de EFT yaptığınızda manüel olarak banka çalışanı gönderilen paranın hesap numarası ile isimin tutup tutmadığına bakar bu sebeple personel EFT onayladığından EFT saati vardır. EFT saati ise personelin çalışma saatidir diyebiliriz. Bu söylediğim her banka için geçerli sadece iş bankası değil diğer tüm bankalarda havale ne zaman yaparsanız anında geçer ve havale saati gün boyunca 24 saattir. Ne zaman isterseniz o zaman yapın!

    1. Sebahat 13 Mart 2018

      Teşekkürler bilgi için sizin sayenizde yaptım.