Kart için Güvenli Şifre Nasıl Oluşturulur?

Kart için Güvenli Şifre Nasıl Oluşturulur?

Kredi kartlarında şifre güvenliğini için yapmanız gerekenler neler. İlk olarak şifreniz doğum tarihiniz veya sıralı basit şifreler olmamasına dikkat ediniz. 1975 doğumlu iseniz kesinlikle kredi kartınızın şifresini 1975 yapmayınız. Başka aile bireylerinde doğum tarihini yazmayınız eşiniz, çocuğunuz veya diğer sevdiğiniz kişiler. Sıralı şifre kullanmayınız. 1234 veya 5678 gibi.

Bulunduğunuz yılı şifre olarak belirmeyeniz bu en kolay bulunan şifrelerden birisidir. 2015, 2014 veya 2010 gibi. Şifrenizi belirlerken ATM üzerinde çarpmaz şifre belirleyemeyiniz. 951753, 753951 gibi.

Bunun yerini size özel olan karışık olan art, arta sıralanmayan şifreleri tercih ediniz. Bu şifre size kalmış unutmayacağınız ve zor olan bir şifre. Kesinlikle kart bilgilerinizi tanıdık veya tanımadık kimse ile paylaşmayınız. Şifrenizi soranlara neden niçin sorusu bile sormadan şifrenizi kesinlikle vermeyiniz.

Bu hususlara dikkat etmeniz çok önemli eğer kartınızın şifresi basit olursa ne kadar kredi kartınızda tutar var ise çekilebilir ve siz bunun ispat etmekte zorlanırsınız paranızdan olabilirsiniz. Kredi kartı şifre güvenliğini en üst seviyelerde tutmaya özen gösteriniz.

Yorum ya da Şikayet Yazın

Müşteri Yorumları