Kredi Kartı Harcamalarında Dikkat Edilmesi Gerekilenler

Kredi Kartı Harcamalarında Dikkat Edilmesi Gerekilenler

Kredi kartı harcamalarında nelere dikkat etmeliyiz, kredi kartını nasıl etkin bir şekilde kullanabiliriz?

Kredi kartı müşterileri kredi kartını yanlış kullanmaktadır. Kredi kartı ile alışveriş yapacak kişiler hem fazla hem de gereksiz harcamalar peşin alınan alışverişten daha fazla olmaktadır. Kart kullanıcı daha sonra nasıl olsa öderim diyerek gereksiz ve fazla alışveriş yapmaktadır ki bu yanlış bir tutumdur. Düzeltilmesi gereklidir.

Kredi kartı limitinizi yüksek tutmayın ne kadar geliriniz var ise tüm banka kartlarınızda da toplamda o kadar limit olsun. Kredi kartı ödemeleri her ay tamamını ödeyin alışkanlık ederseniz ay, ay ödemeler birikecek ve ödeyemeyecek hale gelirsiniz ki bu en çok rastlanılan bir durumdur ne yazık ki.

Eğer bir sabit geliriniz yok ise kartla en asgari harcamayı yapın, kredi kartı borcunu kapatmak için başka bankalardan para çekip borcu kapatma yönetimini kesinlikle denemeyin. Kartı sadece siz kullanın başka birine kesinlikle vermeyin. Her ay ekstrenizi düzenli olarak inceleyin ödemelere detaylı tarifleri ve tutarları ile bakın ve planlı harcamalarınızı buna göre ayarlayın.

Unutmayın kredi kartı kullanırken kendinizi kontrol altına almalısınız, kontrol altına alamazsanız ilerde kredi kartı kullanımı sizin için problem olabilir. Kredi kartının ödemesini yapacağınızı unutmadan kullanmaya çalışınız. Kartınızda limit var demek o karta bulunan limitiniz toplam tutarın sizin olmadığını sadece size borç verildiğini ve bu borcu ödemeyeceğinizi unutmamalısınız.

Yorum ya da Şikayet Yazın

Müşteri yorumları