Ödemeden Kapatılan Kredi Kartı Nasıl Açılır?

Ödemeden Kapatılan Kredi Kartı Nasıl Açılır?

Ödeme zamanında yapılmadığından dolayı kredi kartınız kullanıma kapıldıysa, kartınızı nasıl yasal olarak açtırabileceğiniz hakkında yazıyı buradan bulabilirsiniz.

Burada ki yazıda 3 dönem gecikme sonucunda kullanıma kapatılan kredi kartı açılması bilgisi verilecektir. Önceki yazımızda 3 dönem gecikmeye girildiğinde kredi kartının kapatılacağı bilgisini vermiştik. Eğer okunamadıysanız sitede “Kredi Kartı Ödenmezse Ne Zaman İşleme Kapatılır?” yazısında okuyabilirsiniz.

Ödemeden yani 3 dönemde asgari tutarı ödememeniz yasal olarak kullanıma kapılır? Kredi kartınızın ödemeden dolayı kullanıma kapatıldıysa yapmanız gereken sadece bir işlem vardır. Kredi kartınızın borcunun tamamını ödemek. 3 dönem gecikmeye giren kredi kartları yasal olarak kullanıma kapatılır ve gelen tutarın tamamını ödemeden kredi kartınız kullanıma açılmamaktadır. Bu BDK (Banka Denetleme Kurulu) kararıdır.

Kullanıma kapatılan kredi kartlarının asgari ödeme tutarını ödeseniz dahi kart borcunun tamamını ödedikten 1 veya 2 gün içerisinde kartınızı kullanıma tekrar açılacaktır. Kredi kartlar kullanıcıların birçoğu 3 dönem ödemeden dolayı kartın kullanıma kapatılacağı hakkında bilgi sahibi olmadığından kartı kullanıma kapatılarak zaten asgari ödeme tutarını ödeme zorluğu çeken kullanıcı bu defa borcun tamamını yasal olarak ödemek zorunda kalacaktır.

Bu durumda tek kredi kartı kullanıyorsanız ödeme zorluğu çekmenize, ödemelerden dolayı başka bankalardan kart alma ihtimalinizin çok düşük olmasına neden olacaktır. Yapılacak diğer bir işlem yapılandırma olsa da yapılandırma süresi boyunca kartınızı kullanılmamaktadır. Ödemenizi kendinize göre ayarlanmanız için yapılandırma işlemleri ve yapılandırma sonrasında kredi kartı nasıl alacağınızı araştırmanız ödemenizi ayarlayabilmeniz için doğru bir karar olacaktır.

Yorum ya da Şikayet Yazın

Müşteri yorumları